Home > Ogłoszenia > Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne


V NIEDZIELA „W CIĄGU ROKU”, 7 LUTEGO 2021 ROKU

1. Przeżywamy I niedzielę miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca dla róż żeńskich po Mszy św. o godz. 10.00 w kościele „kolejowym” (bez adoracji Najśw. Sakramentu) a dla róży dziecięcej po Mszy św. o godz. 12.00 również w kościele „kolejowym”.
Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym:
– na zakończenie Mszy św. o godz. 8.00, po Mszy św. o godz. 10.00 oraz od 16.30 wraz ze zmianą tajemnic róży męskiej.

2. Z kalendarza liturgicznego: w środę, 10 lutego – wspomnienie św. Scholastyki; w czwartek, 11 lutego – wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorych.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, 10 lutego o godz. 17.00. Bezpośrednio po niej Msza św. Zapisane intencje modlitewne możemy składać w ciągu całego tygodnia do skrzynki przygotowanej w tym celu w kościele parafialnym.

4. W czwartek, 11 lutego, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorych. Msze święte w tym dniu o godz. 8.00 w kościele parafialnym i o godz. 17.00 w kościele „kolejowym”. Na zakończenie Mszy świętych adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą zawierzenia osób chorych i tych, którzy się nimi opiekują oraz błogosławieństwo.

5. Na kolejne spotkanie modlitewne – „Wieczór z Jezusem”, czyli uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie zapraszamy w piątek, 12 lutego do kościoła parafialnego na godz. 19.30.

6.Bardzo dziękujemy parafianom, którzy poświęcili swój czas oraz siły i przygotowali nasze kościoły a także złożyli ofiary na kwiaty. Były to następujące osoby: Małgorzata Olszowy, Agnieszka Janaszak, Maria Plewińska, Olgierd Zieliński, Monika Wiśniewska, Grażyna Furmańska, Gabriela Naskręt, Maria Czechowska, Agnieszka Szybowicz, Danuta Łańcuta, Maria Karcz, Bożena Kleszcz, Kazimiera Stawecka. 

Ofiary na kwiaty złożyły: Elżbieta Chłopecka, Eugenia Martyneczko, Katarzyna Michaluk, Aneta Oreszczuk, Ewa Wachecka, Małgorzata Bącler.

Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które w ubiegły wtorek zaangażowały się w porządkowanie naszych kościołów i sprzątanie dekoracji bożonarodzeniowych.

7.Kierujemy prośbę o przygotowanie kościołów w przyszłą sobotę o godz. 10.00.
Prosimy, aby kościół parafialny przygotowały osoby: Jolanta Frelich, Halina Sudnik, Anna Strugalska, Irena Majdziak, Sabina Burda, Katarzyna Osak.
Natomiast kościół „kolejowy”: Aleksandra Wojdyło, Jakub Biardzki, Elżbieta Łańcuta, Zofia Żmuda, Elżbieta Osińska, Ewelina Żelazna.

8.Do nabycia są nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” oraz książeczki z modlitwami na czas pandemii.

9.Za tydzień, 14 lutego, w II niedzielę miesiąca, zgodnie ze zwyczajem ofiary zebrane na tacę przeznaczone zostaną na cele remontowo-budowlane naszej parafii.

10. Wszystkim naszym Drogim Parafianom życzymy Bożego prowadzenia i potrzebnych łask w nowym tygodniu oraz opieki Matki Najświętszej.