Home > Z życia parafii > Jubileusze kapłaństwa w naszej parafii

„Kapłaństwo polega na towarzyszeniu ludziom w ich wędrówce i otwieraniu im oczu, by mogli zobaczyć Chrystusa”.

W sobotę 29 maja 2021 r. o godz. 11.00 w kościele „kolejowym” pw. Matki Bożej Królowej Polski w Węglińcu odbyła się wspaniała uroczystość – jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich ks. prałata Andrzeja Dziełaka oraz jubileusz 50-lecia święceń diakonatu ks. prałata Eugeniusza Jankiewicza i ks. prof. Andrzeja Nowickiego.

Mszy św. przewodniczył ks. prałat Andrzej Dziełak. Słowo powitania do zgromadzonych wiernych skierował proboszcz naszej parafii, ks. Paweł Wołczański, który wyraził radość z goszczenia pośród węglinieckiej wspólnoty parafialnej kapłanów Jubilatów. W uroczystości wzięli również udział księża oraz siostry zakonne, którzy wywodzą się z Węglińca, m.in. ks. Jan Kleszcz, ks. Ryszard Reputała, ks. Mateusz Kopania, s. Damiana, s. Ewa, rodziny Jubilatów oraz znajomi. Homilię wygłosił ks. Paweł Wołczański. Mówił w niej o roli kapłana jako pośrednika między Bogiem a ludźmi oraz rozważał, jaki powinien być prawdziwy kapłan.

Na zakończenie Mszy św. przyszedł czas na wspomnienia. Ks. prałat Andrzej Dziełak wraz z ks. prałatem Eugeniuszem Jankiewiczem przywoływali w nich szkolne czasy, kolegów i koleżanki z podwórka oraz kapłanów, którzy wywodzą się z Węglińca. Dziękowali za dom rodzinny, szkołę i kościół – bo dzięki tym „trzem progom” ukształtowała się ich droga do kapłaństwa. Przedstawiciele wspólnoty parafialnej oraz Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec, pan Mariusz Wieczorek złożyli czcigodnym Jubilatom życzenia oraz wręczyli kwiaty, dziękując za ich posługę i stałą obecność w życiu węglinieckiej parafii.

[Best_Wordpress_Gallery id=”103″ gal_title=”Jubileusze w naszej parafii”]