Home > Aktualności > 104. rocznica Odzyskania Niepodległości

W piątek 11 listopada liturgiczne wspomnienie świętego Marcina. W tym dniu obchodzimy Narodowe Święto 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Uroczysta Msza święta w intencji naszej ojczyzny o godzinie 11.00 w kościele parafialnym.

Po mszy świętej przejście przez park w Marszu Niepodległościowym pod pomnik i tam o godzinie 12.00 włączymy się w Narodowe Śpiewanie Hymnu Państwowego. Zapraszam do modlitwy za naszą ojczyznę.

Biskup legnicki Andrzej Siemieniewski udziela wszystkim wiernym przebywającym na terenie diecezji legnickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 11 listopada 2022 r. Wiernych korzystających z dyspensy zachęca się do podjęcia dzieł miłosierdzia bądź innych czynów pokutnych.