Home > Z życia parafii > Zmarł Ksiądz Prałat Stanisław Zając

W nadziei życia wiecznego zawiadamiamy, że dnia 31 marca 2017 r. w 83 roku życia, w 59 roku pełnienia posługi kapłańskiej odszedł do Pana

ś. p. Ksiądz Prałat Stanisław Zając

emerytowany proboszcz parafii w Czerwonej Wodzie. Po święceniach prezbiteratu pracował w parafiach: Mirsk, Lewin Brzeski, Wysoka Cerkiew, Raciborowice. Od 1968 do 2000 roku pełnił posługę proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Czerwonej Wodzie. Po przejściu na emeryturę zamieszkał w Domu Księży Emerytów im. Św. Jadwigi Śląskiej w Legnicy.

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano następująco:

– dnia 03 kwietnia 2017 r. – g. 18.00 – eksporta do kościoła parafialnego pw. Św. Tadeusza Apostoła w Legnicy pod przewodnictwem Biskupa Marka Mendyka.

– dnia 04 kwietnia 2017 r. – g. 13.00 – Msza św. w kościele parafialnym i pogrzeb w Czerwonej Wodzie pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego.

Zmarłego księdza Stanisława polecamy modlitwom.

Legnicka Kuria Biskupia