Home > Aktualności > Triduum Paschalne w naszej parafii

Całe Triduum Paschalne będziemy przeżywali w kościele „kolejowym”:

Okazja do spowiedzi przed świętami w Wielki Wtorek i Środę od godziny 17:30 do 18:00. W Wielki Piątek podczas adoracji Pana Jezusa w grobie od godziny 20:30 do 22:00.

WIELKI CZWARTEK

  • W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18:00. Dziękujemy w niej za ustanowienie Sakramentu Eucharystii Kapłaństwa. Na zakończenie Mszy św. Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji. Modlitwa przed Jezusem utajonym w Najświętszym Sakramencie będzie trwała do godziny 22:00.

WIELKI PIĄTEK

  • W Wielki Piątek celebrujemy tajemnicę Męki i Śmierci Chrystusa. Tego dnia nie sprawuje się Mszy świętych. Obowiązuje też post ścisły. Przeżywajmy Wielki Piątek w skupieniu i wyciszeniu.
  • Osobista modlitwa przy ołtarzu adoracji w kościele „kolejowym” w Wielki Piątek będzie trwała od godziny 9:00 do 12:00 i od 15:00 do 18:00. Po południu o godz. 15:00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po nim modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego i rozpoczęcie nowenny przygotowującej do Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
  • Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00. Po niej adoracja przy Grobie Pańskim będzie trwała do godziny 22:00. Ofiary składane podczas Adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie.

WIELKA SOBOTA

  • W Wielką Sobotę pozostajemy nadal na modlitwie przy Grobie Pańskim oczekując na ogłoszenie zmartwychwstania Jezusa.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim w Wielką Sobotę będzie trwała od godziny 9:00 do 14:00 i od 19:00 do 21:00.
  • Tego dnia tradycyjnie odbywa się błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny. Na błogosławieństwo pokarmów zapraszam do kościoła parafialnego na godzinę 10:00, 12:00 i 15.00 (dodatkowo na prośbę Parafian). Błogosławienie pokarmów w kościele „kolejowym” o godzinie 11:00 i 13:00. Na zakończenie ostatniego święcenia pokarmów Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego
  • W sobotnią noc będziemy celebrować najważniejszą liturgię w ciągu całego roku: Wigilię Paschalną, w czasie której ogłoszono zostanie zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią i zabrzmi radosne Alleluja. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godzinie 21:00 w kościele „kolejowym”. Obejmuje ona kilka części: liturgię światła, liturgię słowa, liturgię chrzcielną wraz z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych oraz liturgię eucharystyczną.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSATANIA

  • Ostatnim dniem Triduum Paschalnego jest Niedziela Zmartwychwstania – pierwszy dzień oktawy świąt Wielkiej Nocy. Tego dnia Msze święte w następującym porządku: o godzinie 8:00 i 18:00 w kościele parafialnym, o godzinie 10:00 i 12:00 w „kościele kolejowym„.