Home > Aktualności > Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało

W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. W tym dniu Msze święte zostaną odprawione o godz. 8.00 i 10.00 w kościele parafialnym. Główna Msza św. o godz. 12.00 w kościele „kolejowym”, a po niej procesja eucharystyczna ulicami naszego miasta.

Dla dzieci z klas czwartych będzie to dzień rocznicy przyjęcia I Komunii św., którą będą świętować podczas Mszy św. o godz. 12.00

W związku z. tym, próba przed uroczystością I Rocznicy i spowiedź będzie we wtorek (6 czerwca) o godz. 16.15 w kościele „kolejowym”.

Trasa procesji eucharystycznej w Boże Ciało będzie prowadziła od kościoła „kolejowego” przez ul. Partyzantów, Karola Wojtyły, następnie uliczką przy parku ks. Prałata Bronisława Maślanki i Centrum Kultury do kościoła parafialnego.

Pierwszy ołtarz przygotowują kolejarze, drugi – rodzice dzieci komunijnych, trzeci – strażacy, czwarty – przedstawiciele róż różańcowych. Przygotowanie ołtarza w środę po Mszy św. o godz. 18.00.

Zapraszam do udziału w procesji dzieci pierwszokomunijne oraz dziewczynki sypiące kwiatki i chłopców z dzwoneczkami oraz wszystkich parafian.