Home > Aktualności > I PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY CANTATE DOMINO (regulamin + zgłoszenie)

I PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY CANTATE DOMINO odbędzie się w ramach Parafialnego Festynu Rodzinnego, w sobotę dnia 26 października 2024 na Stadionie Miejskim w Węglińcu od godz. 11:00 do około 13:00. Jury Przeglądu oceni zaprezentowane utwory (piosenki religijne) i wytypuje zwycięzców, którzy zostaną nagrodzeni wyróżnieniami lub nagrodami rzeczowymi. Zwycięzcy Przeglądu wykonają swoje utwory (piosenkę religijną) na scenie Przeglądu na terenie Stadionu Miejskiego w Węglińcu.

Węgliniec, sobota 26 października 2024

1. Cele przeglądu:

–  Rozbudzanie zainteresowań i pogłębienie świadomości religijnej poprzez śpiew (piosenki religijnej);
–  Kształtowanie uczuć religijnych uczestników;
–  Rozwijanie talentów muzycznych młodych mieszkańców;
–  Przygotowanie do czynnego udziału w wydarzeniach kulturalnych miasta;
–  Uwielbienie Boga przez śpiew piosenki religijnej;
–  Gotowość do zaangażowania własnego wysiłku w wydarzenie kulturalne miasta.

2. Organizator przeglądu

– Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Węglińcu (ul. Kościuszki 20, Węgliniec).

3. Uczestnicy przeglądu

– dzieci w wieku przedszkolnym;

– dzieci i młodzież szkoły podstawowej;

4. Warunki uczestnictwa

Akceptacja warunków przeglądu oraz wpisanie na listę uczestników, przez poprawne wypełnienie „Karty zgłoszeniowej” zamieszczonej na stronie internetowej Parafii pod adresem www.parafiawegliniec.pl  lub pobranej od katechetów szkolnych oraz przekazanie wypełnionej „Karty zgłoszeniowej” do skrzynki korespondencyjnej kancelarii parafialnej w Węglińcu, przy ul. Kościuszki 20 (skrzynka w drzwiach wejściowych), w terminie do 24 października 2024 (czwartek). Uwaga prosimy o dokładne wpisywanie danych kontaktowych na karcie. Karta zgłoszeniowa musi także zostać podpisana w klauzuli RODO (na końcu karty zgłoszeniowej) przez jednego rodzica lub Uczestnika, jeśli jest już osobą pełnoletnią. Niepodpisana Karta zgłoszenia
w klauzuli RODO jest nieważna.

5. Przebieg przeglądu

– Każdy uczestnik w terminie do 24 października 2024 (czwartek) wypełnia kartę zgłoszeniową Przeglądu i składa ją w skrzynce korespondencyjnej w drzwiach kancelarii parafialnej (ul. Kościuszki 20, Węgliniec).

– W dniu Przeglądu, tj. w sobotę 26 października 2024 na przygotowanym przez siebie podkładzie muzycznym w wersji elektronicznej w popularnym formacie zapisu podanym obsłudze elektronicznej Przeglądu, każdy uczestnik wykonuje jeden utwór religijny-konkursowy (piosenkę religijną).

– Jury Przeglądu dokonuje oceny zaprezentowanego utworu pod kątem interpretacji wokalnej, pod kątem muzycznym, pod kątem indywidualnej aranżacji, pod kątem wyrazu artystycznego.

– Na zakończenie zostaną wręczone nagrody główne (miejsca 1, 2, 3) dla zwycięzców I Przeglądu Piosenki Religijnej dla Dzieci i Młodzieży Cantate Domino.

– Ogłoszeni Laureaci I Przeglądu Piosenki Religijnej dla Dzieci i Młodzieży Cantate Domino, wykonują swoje zwycięskie utwory na zakończenie Przeglądu
w sobotę 26 października 2024 (miejsca 1, 2, 3) na scenie Stadionu Miejskiego
w Węglińcu i otrzymują nagrody rzeczowe od Organizatorów Przeglądu.

6. Kryteria oceny

–  Dobór repertuaru (piosenki religijnej) do wieku i możliwości wykonawcy, emisja, dykcja, intonacja, interpretacja utworu, polifoniczność wykonywanego utworu, aranżacja utworu, zgranie wokalu z odtwarzanym podkładem lub własną aranżacją muzyczną, ogólny wyraz artystyczny.

DO POBRANIA: (Regulamin i karta zgłoszeniowa I Przeglądu Piosenki Religijnej Cantate Domino)

REGULAMIN (kliknij)

KARTA ZGŁOSZENIOWA (kliknij)